Ekonomiczna i energooszczędna
wentylacja w Twoim domu.

Prawidłowa wentylacja budynku to bardzo ważny czynnik, wpływający na jakość powietrza w domu, zdrowie i samopoczucie domowników oraz stan budynku.
Świeże i oczyszczone powietrze, o odpowiedniej wilgotności, zapewnia przyjemny i komfortowy klimat.

Zalet dobrej wentylacji jest naprawdę wiele i nikogo nie trzeba do nich przekonywać.
Jednak dla większości inwestorów nadal jest to kosztowny wydatek, kojarzący się z drogim montażem i wysokimi rachunkami za prąd.

Zastosowanie systemu rekuperacji rozwiązuje problem wysokich kosztów typowych dla tradycyjnej wentylacji.
Rekuperatory są ekonomicznym i energooszczędnym rozwiązaniem, zapewniającym wysoką jakość powietrza, przyjemną temperaturę i atmosferę w pomieszczeniu.

Jak przebiega proces odzyskiwania ciepła?

Rekuperacja to proces wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Podstawowym ogniwem i centralą całego systemu jest rekuperator, w którym dochodzi do odzyskania ciepła/energii z powietrza usuwanego. Rekuperator także generuje ruch wewnątrz instalacji wentylacyjnej.

Proces rekuperacji polega na odzyskiwaniu energii ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczania i przekazaniu jej do powietrza nawiewanego.
W praktyce wygląda to tak, że świeże powietrze przechodząc przez rekuperator, zderza się ze strumieniem powietrza zużytego, które przekazuje mu swoją energię/ciepło.
Odzyskana energia jest ponownie wykorzystana do ogrzania lub ochłodzenia świeżo nawiewanego powietrza.

Należy podkreślić, że strumienie powietrza zużytego i nawiewanego nie mieszają się,
a odzyskana energia zmniejsza koszty zużycia energii nawet o 30%.

Rekuperatory i pompy ciepła

Połączenie pompy ciepła z rekuperatorem to optymalne rozwiązanie, dzięki któremu można stworzyć doskonale uzupełniającą się instalacje grzewczo – wentylacyjną.

Pompa ciepła to energooszczędne źródło taniego ciepła, które czerpie energię ze źródeł takich jak woda, powietrze i grunt. Rekuperator odzyskuje ciepło z wykorzystanego już powietrza. Współdziałanie pompy ciepła i rekuperatora minimalizuje straty ciepła, zmniejsza koszty ogrzewania, a także pozwala zwiększyć funkcjonalność pompy ciepła o funkcję klimatyzacji w lecie, a także nawilżacza powietrza w zimie.

Powietrzne pompy ciepła Marki
Powietrzne pompy ciepła Legionowo

Rekuperator – energooszczędna wentylacja i świeże powietrze cały rok.

Właściwa wentylacja budynku jest ważnym czynnikiem, który wpływa nie tylko na jego eksploatację oraz stan murów i ścian, ale także na samopoczucie i zdrowie osób w nim przebywających. Niesłusznie, wśród inwestorów przyjął się mit, że budynek sam w sobie, dzięki wentylacji grawitacyjnej, drewnianym oknom lub podłogom jest w stanie ‘’oddychać’’ i samodzielnie oczyścić powietrze.

W efekcie najczęściej mamy do czynienia z budynkiem, który jest swego rodzaju puszką, bez przepływu powietrza, dodatkowo zanieczyszczoną roztoczami, grzybami i pleśnią oraz wieloma alergenami.

Systemy rekuperacji do doskonały sposób na wentylację budynku oraz zapewnienie świeżego i jakościowego powietrza. Powietrze jest ciągle oczyszczane i wymieniane, a zastosowanie specjalnych filtrów pozwala usunąć bakterie i wirusy, pyłki, grzyby i pleśń, roztocza oraz wiele innych alergenów.

Korzysta także sam budynek i jego mury. Dobra wentylacja to brak wilgoci, a co za tym idzie pozbycie się problemów z grzybem i pleśnią w murach oraz elementach drewnianych.

Skorzystaj z naszej oferty
i ciesz się:

świeżym i jakościowym powietrzem przez cały rok

czystym i zdrowym powietrzem, dzięki szerokiemu wyborowi filtrów powietrza

przyjaznym klimatem w domu

wentylacją, która możesz dostosować do swoich indywidualnych potrzeb – zapomnij o niefunkcjonalnych i zbierających kurz kratkach wentylacyjnych

oszczędnościami nawet do 50%