Instalacje fotowoltaiczne
z AVM Engineering
Dzięki AVM Engineering możesz z łatwością zmniejszyć opłatę za prąd do zaledwie kilkudziesięciu złotych miesięcznie!
To właśnie fotowoltaika jest bardzo opłacalnym i zarazem skutecznym sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd do minimum.
Posiadając instalację fotowoltaiczną na swojej posiadłości, wytwarzamy w pełni darmowy prąd z energii słonecznej,
co przekłada się na realne oszczędności w rachunkach za prąd, ale również sprzyja oczyszczania klimatu.
Jak powstaje prąd z energii słonecznej?
Do wytworzenia prądu niezbędny jest ruch elektronów. Panele fotowoltaiczne zbudowane są z pierwiastków (najczęściej z krzemu), które przechwytują fotony, czyli cząstki światła z promieni słonecznych. Fotony zderzają z elektronami wprawiając je w ruch. Wprawione w ruch elektrony produkują energię elektryczną w formie prądu stałego.
Powstały w ten sposób prąd stały, z paneli trafia do inwertera, gdzie jest zamieniany na prąd zmienny, czyli ten który płynie w naszych gniazdkach. Możemy go wykorzystać lub dzięki dwukierunkowemu licznikowi przekazać nadmiar do sieci elektrycznej i wykorzystać w ciągu roku rozliczeniowego.
Jaką instalację fotowoltaiczną wybrać?
Wraz z coraz większym zainteresowaniem instalacjami fotowoltaicznymi, na rynku pojawia się bardzo dużo typów takiego rozwiązania.
My przedstawimy Państwu dwa najpopularniejsze typy instalacji, które również polecamy naszym Klientom:

Instalacja typu on-gird
Ten typ instalacji podłączamy do sieci energetycznej. Wszystko z tego powodu, że w przypadku gdy nie zużyjemy całości wyprodukowanej energii, nadmiar przekazujemy do sieci głównej. W jej skład wchodzą oczywiście panele fotowoltaiczne, inwenter, konstrukcja mocująca oraz oczywiście licznik dwukierunkowy. W tym przypadku opłata za prąd rozliczana jest na koniec danego roku rozliczeniowego. Wówczas tworzony jest bilans prądu zużytego względem wyprodukowanego.

Instalacja off-gird
Tak naprawdę jedyną, ale zasadniczą różnicą jest brak podłączenia instalacji do sieci energetycznej. W przypadku instalacji off-gird nadmiar energii jest magazynowany w akumulatorach. Wbrew pozorom jest to droższa instalacja, dlatego też praktykujemy jej stosowanie jedynie w takich miejscach, gdzie nie mamy możliwości podłączenia się do sieci energetycznej.
Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?
Poza wyborem odpowiedniej firmy montującej, wybór odpowiednich paneli jest najważniejszą kwestią całej inwestycji. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w branży, w pełni pomagamy naszym Klientom wybrać najbardziej racjonalne i opłacalne rozwiązanie. Wybór powinien się bowiem opierać na dwóch głównych czynnikach, czyli na jakości wykonania paneli oraz właściwym ich montażu. Koniec końców to właśnie te dwa kryteria wpływają na trwałość oraz jakość działania instalacji. Dlatego też przygotowujemy dla naszych Klientów kompleksową i w pełni indywidualną usługę, która zarówno obejmuje wybór paneli, jak i ich montaż.
Jak zmniejszyć koszt instalacji fotowoltaicznej?
Podobnie jak w przypadku wszystkich odnawialnych źródeł energii, inwestor może liczyć na dofinansowanie. Dofinansowania i ulgi można otrzymać dzięki unijnym i poza unijnym programom.
Program „Mój Prąd”, dotacja 5000zł dla nowych instalacji.
Program „Czyste powietrze”, od stycznia 2020 roku tylko dla starych budynków.
Konkursy ogłaszane w ramach województwa.
Dotacja z gminy, jeśli uczestniczy w programie eliminacji gazów cieplarnianych w swoim regionie. Kwota dotacji ustalana jest przez gminę.
Konkursy ogłaszane przez Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Ulga termoizolacyjna. Daje możliwość odliczenia kosztów instalacji od podatku.